5 sposobów jak medyczna marihuana wpływa na sen

Po nasiona konopi coraz częściej sięgają osoby, które szukają naturalnych sposobów na poprawienie funkcjonowania organizmu. Legalne w Polsce nasiona konopne mają wiele właściwości, a wśród nich odkryto korzystny wpływ na sen. Badania pozwoliły dowieść, że nasiona konopi mają wpływ na produkcję hormonu snu, czyli melatoniny, którego obecność jest zwiększona nawet o kilkaset procent co przekłada się na regulację snu u człowieka.

Zaśniesz łatwiej i szybciej

Niezależnie od tego czy towarzyszy nam bezsenność czy nie, istnieje szansa na przyspieszenie procesu zasypiania. Nie działa to jednak na zasadzie im więcej, tym szybciej- istotne jest, by nie zażyć zbyt dużej ilości substancji, gdyż nadmierna jej ilość powoduje odwrotny skutek!

Będziesz spał dłużej

Nawet niewielka ilość sprawi, że sen będzie dłuższy, co dostrzegą przede wszystkim osoby, który miały problemy z tzw. dosypianiem i których nawet niewielki hałas potrafił wybudzić ze snu i nie pozwolić kontynuować snu.

Wyśpisz się naprawdę, czyli gwarancja głębokiego snu

Tylko głęboki sen, czyli dotarcie do fazy właściwej snu i pozostanie w niej jak najdłużej pozwala organizmowi na pełen odpoczynek i regenerację. Stan taki osiągnąć można np. poprzez medytację, kiedy ciało jest odprężone, serce bije wolniej oraz zwalnia metabolizm.

Dotlenisz organizm, bo będziesz lepiej oddychał

Jakość oddychania to podstawa właściwego funkcjonowania organizmu. Udowodniono, że konopie poprawiają jakość oddychania poprzez rozluźnienie mięśni, a medyczna marihuana bardzo często przepisywana jest osobom cierpiącym na bezdech senny, czy choroby serca.